Шановні пацієнти

з 18.03.2020 по 03.04.2020

Клініка працює в ургентному режимі у зв’язку з введенням у державі каратнтину.

 м. Київ, вул. Лаврухіна, 3   (044) 534-37-00,  (096) 534-07-77,  (066) 534-07-77          Записаться на прием

Профілактика захворювань порожнини рота


Профілактика захворювань порожнини рота – один з найбільш важливих елементів стоматологічного лікування. Профілактична диспансеризація дозволяє запобігти багатьом захворюванням і довше зберегти ваше здоров’я.
Профілактичний візит в стоматологію бажано робити не менше одного разу на півроку, що б зняти зубний камінь і подивитися стан зубів і ясен.
Основні питання індивідуальної гігієни порожнини рота: коли, як і чим чистити зуби.
Як чистити? – Опис прийомів руху щіткою …
Коли чистити? – Не рідше ніж 2 рази на добу – оптимально після сніданку і після вечері і бажано після кожного прийому їжі.
Чим чистити? – Стоматологічний статус у всіх членів сім’ї різний, тому не можна купити один тюбик зубної пасти для всієї родини, а необхідно індивідуально підбирати зубні пасти згідно з рекомендаціями ваших стоматологів.
Для гарної гігієни порожнини рота також необхідно застосовувати інші засоби, такі як: зубна нитка (флосс), різні види йоржиків і щіток для очищення протезних робіт і ортодонтичних апаратів, ополіскувачі для порожнини рота.
В профілактичні заходи також входять деякі стоматологічні процедури, такі як герметизація фісур, фторування зубів, що дозволяють довше зберегти здоровою порожнину рота.
Рішення стоматологічних проблем на початковій стадії їх розвитку набагато простіше, швидше і дешевше для вас.

 1. Видалення зубних відкладень
 2. Герметизація фісур
 3. Профілактична диспансеризація

Видалення зубних відкладень

Гігієнічна чистка зубів за допомогою ультразвуку.
Ультразвукова чистка зубів – це один з найсучасніших і найбільш безпечних способів професійного чищення зубів.
Суть даної методики полягає у видаленні зубного нальоту і зубного каменю з поверхні зубної емалі спеціальним апаратом (ультразвуковим скейлером) за допомогою впливу ультразвукової вібрації на поверхню зуба.
Досить твердий за складом зубний камінь не піддається механічній дії. Видалення ж зубного каменю хімічним методом може привести до пошкодження емалі. Спеціально підібрана частота і амплітуда коливань в ультразвуковому скейлер дозволяє без праці відокремити зубний камінь від поверхні зуба, не пошкоджуючи при цьому саму зубну емаль.
За допомогою ультразвукового апарату знімаються будь-які зубні відкладення, і відбувається повне очищення поверхні зубів, а також відновлюється їх природний колір. Ультразвукова чистка зубів абсолютно безболісна і нешкідлива для емалі.
Сама по собі ультразвукова чистка зубів рідко застосовується як окрема процедура. Найчастіше вона або доповнює профілактичну процедуру Air Flow (ультразвук, а також струмінь з повітря, води і соди подається в порожнину рота, очищаючи поверхню зубів від темного нальоту і роблячи самі зуби більш гладкими), або виступає як доповнення до процедури кюретажа пародонтальних кишень ( це необхідно в тому випадку, коли зубний камінь виявляється під яснами і вражає тканини, не захищені емаллю).
З ультразвукової чистки зубів має починатися будь-яке лікування зубів і ясен. Це потрібно для забезпечення міцного з’єднання між пломбою і поверхнею зуба. Спеціально підібрана амплітуда коливань впливає саме на кордон, що розділяє зубний камінь і тканини зуба, а також допомагає правильно визначити колір зуба при виборі відтінку пломбувального матеріалу.

Ультразвукова чистка зубів – необхідний захід профілактики утворення зубного нальоту і зубного каменю, що дозволяє зберігати здорові зуби і ясна.
Більш того, ультразвукова чистка зубів вкрай рекомендується, якщо ясна почали кровоточити, з’явився запах з рота або карієс.


Герметизація фісур


Герметизація фісур – це заповнення фиссур рідкими композитними смолами, які по-іншому називаються герметиками або Силантьєв. Герметизацію фісур роблять на молярах, які з’являються у дітей у віці 5-7 років, коли їх жувальна поверхню повністю видна. Таким чином можна запобігти карієс цих важких для лікування зубів. Другим молярів, які з’являються у дітей у віці 11-14 років, також може знадобитися герметизація фісур, так як в цих зубах часто бувають глибокі борозенки, особливо сильно схильні до карієсу.

  Герметизація фісур зубів рекомендується в наступних випадках:

 • тільки що прорізаються корінні зуби;
 • демінералізація зубів, при якій перед герметизацією проводять курс ремінералізації (наприклад,
                   нанесення фторлака);
 • пігментовані фісури з ознаками початку руйнівного процесу емалі;
 • вузькі і глибокі фісури;
 • наявність карієсу на фиссурах інших зубах;
 • карієс або відсутність зуба з протилежного боку;
 • погана гігієна ротової порожнини;
 • аномальне будова жувальної поверхні зубів.

Профілактична диспансеризація.

Диспансеризація – це вид медичного обслуговування, що складається систематичного лікарського нагляду за станом здоров’я пацієнта.
У більшості випадків пацієнт звертається до лікаря вже тоді, коли починає відчувати проблему. Однак куди правильніше було б виявити захворювання на ранній стадії і запобігти його розвиток – пройти диспансеризацію. Пам’ятайте – будь-яке захворювання легше і простіше вчасно запобігти, ніж довгий час лікувати згодом!
Систематичне лікарський нагляд за станом здоров’я дає можливість вчасно діагностувати захворювання на початковій стадії розвитку, проводити їх профілактику і своєчасне лікування.
Можливостей сучасної стоматології з кожним роком стає все більше. Розробляються нові препарати, способи лікування і методи діагностики. Сьогодні набагато ефективніше лікуються захворювання, які ще кілька років тому вважалися проблемними. При цьому зростає і важливість диспансеризації. Адже якщо лікарі виявляють у пацієнта захворювання на ранній стадії, вони набагато ефективніше і швидше зможуть його вилікувати.
Особливо важлива диспансеризація дітей від народження до 18 років, адже саме в цьому віці закладаються основи майбутнього здоров’я людини.

  Введите Ваше имя и телефон и администратор клиники свяжется с Вами в ближайшее время:

   Введіть Ваше ім'я та телефон і адміністратор клініки зв'яжеться з Вами у найближчий час: