Шановні пацієнти

з 18.03.2020 по 03.04.2020

Клініка працює в ургентному режимі у зв’язку з введенням у державі каратнтину.

 м. Київ, вул. Лаврухіна, 3   (044) 534-37-00,  (096) 534-07-77,  (066) 534-07-77          Записаться на прием

Консультації з профілактики шкідливих звичок.

З стоматологічної точки зору шкідливі звички у дітей є однією з основних причин виникнення і розвитку зубощелепних аномалій. Ці порушення можуть закріплюватися згодом і приводити до змін форми особи, погіршення самоочищення зубів, розвитку захворювань пародонту.

  До шкідливих звичок можна віднести:

 • звичку смоктання (пальця, мови, губи);
 • звичку прікусиванія;
 • неправильне (інфантильне) ковтання;
 • ротовий дихання;
 • неправильна поза тіла і порушення постави;
 • неправильна мовна артикуляція і т.д.

Близько 60% дітей до 3-х років мають шкідливі звички. Якщо до 5-6 років вони не самоусунувся, то їх подальше прояв призводить до прогресування аномалій розвитку зубощелепної системи. Тому ми рекомендуємо обов’язкову консультацію ортодонта у віці 5-6 років.


Профілактика розвитку аномалій прикусу.

Це комплекс заходів , спрямованих на усунення всіляких факторів, які можуть впливати (або погіршити) розвиток аномалій прикусу.

Профілактика починається з внутрішньоутробного розвитку (правильний спосіб життя майбутньої матері і нормальне проходження вагітності). Важливу роль відіграє грудне вигодовування (при штучному вигодовуванні можливе виникнення шкідливих звичок тощо.).

Так само слід (по можливості) берегти дитину від захворювань пов’язаних з порушенням мінералізації кісткової тканини. Після прорізування молочних зубів слід оптимізувати раціон дитини (баланс жорсткої їжі, вітамінів, мікроелементів). Слід так само стежити за поставою дитини, його зором і розвитком верхніх дихальних шляхів, типом дихання дитини.

При підозрі на дисгармонійний розвиток, звертатися до відповідних фахівців.

</ section>


Предортодонтіческое лікування.

Одне з важливих місць в профілактиці розвитку зубощелепних аномалій займає так зване предортодонтіческое лікування. Його суть – допомогти зубам зайняти правильне положення під час прорізування, а так само закріпити результат лікування.

Предортодонтіческое лікування в більшості випадків починають у віці 5-5,5 років під час початку прорізування постійних зубів. Лікування проводиться стандартними або індивідуальними гіпо алергенними силіконовими каппами і триває від 5-6 місяців і більше, в залежності від вихідної ситуації.

Так само подібними заходами проводиться корекція дисфункції жування, ковтання, ротового дихання, смоктання пальця і ​​інших шкідливих звичок.


Знімні лікувальні апарати

Незважаючи на розвиток стоматологічних технологій, знімна ортодонтична апаратура залишається затребуваною, як у лікарів-ортодонтів, так і у їхніх пацієнтів, так як має ряд незаперечних переваг.

 • Широкий спектр застосування у дітей, підлітків і дорослих пацієнтів.
 • Зручність у соціальній адаптації (апарати можуть зніматися при необхідності).
 • Зручність гігієнічного догляду, можливість кращої самоочищення.

Однак слід пам’ятати, що вибір лікувальної апаратури диктуючи т в основному складність вихідної ситуації, а не бажання пацієнта. Очевидним недоліком лікування знімною ортодонтичної апаратурою є обмежена залежність від адекватного співпраці з боку пацієнта (апарат ефективний, тільки якщо пацієнт його носить).


Брекет-системи

Металеві брекет-системи по суті є незнімним ортодонтичним апаратом. Система складається з брекетів (металевих замків) які атравматично для емалі наклеюються на зуб і дуг (здійснюють тиск на зуби через брекети).

  Металеві брекети досі мають найбільший попит ортодонтичним інструментом , так як має ряд незаперечних переваг:

 • Ефективність та безпечність. Швидкість переміщення зубів багато в чому залежить від сил тертя між дугою і брекетами, чим менше тертя, тим вище ефективність брекет-системи, тим менше сили потрібно для переміщення зуба, тим менше ускладнень з боку тканин паралонта.
 • Вартість – залежить значною мірою від матеріалу з якого виготовляються брекети, а так як метал – найдешевший, а не естетичний, то це відбивається на вартості апаратури.
 • Порівняно висока гігієнічність.

Сапфірові брекет-системи. Ці брекет-системи застосовуються у пацієнтів з високими естетичними вимогами до лікувальної аппаратуре.Так як брекети виготовлені з штучно вирощених прозорих сапфірів, то на поверхні зубів вони практично непомітні.

  • Однак у цих систем є і кілька негативних аспектів:

  • Лікувальні дуги в основному виготовлені з металу, що не дає можливості досягти абсолютної естетичності апаратури.
  • Сапфір, в порівнянні з металом, все-таки кілька більш жорсткий і менш еластичний матеріал, а це в свою чергу може привести до більш частого сколювання частин брекета або стирання поверхонь зуба антагоніста.

Однак ці аспекти фактично не впливають на ефективність самої апаратури.

Лінгвальні брекет-системи – це єдиний абсолютно естетичний вигляд незнімної ортодонтичної апаратури, так як і брекети і дуги знаходяться на внутрішній (язиковій) поверхні зубів і під час розмови, посмішки абсолютно непомітні .
На сучасному етапі, лікування з використанням лінгвальних брекетів піддаються більшість ортодонтичних аномалій.
Однак саме лікування (через більш складної механіки переміщення зубів) займає більше часу.


Брекет-системи Damon.
На сьогоднішній момент в ортодонтичної практиці немає більш технологічною і досконалої незнімної ортодонтичної апаратури, ніж система брекетів запропонована американським ортодонтом Двайном Деймоном.
Ці брекети бувають як суцільнометалевими, так і естетичними (виконаними з сапфіра).
Брекети Damon називають так само пасивно «самолігуючі», це означає по-перше, що дуга утримується в пазах брекета НЕ еластичної лигатурой, а спеціальної «ковзної дверцятами», і, по-друге, що дуга не притискаючись до паза брекета, а як- б вільна в ньому розташований, що в свою чергу дозволяє зменшити силу тертя в брекет-системі і застосовувати значно менші зусилля при переміщенні зубів і контролі їх нахилу.
Це в свою чергу дозволяє значно зменшити неприємні відчуття в процесі лікування, скоротити кількість візитів до лікаря, отримати більш прогнозовані результати лікування в більш короткі терміни (середній термін лікування брекет-системами Damon становить 12-18 місяців).


Ортодонтичні капи

  Це ціла група ортодонтичних апаратів. За функціональним призначенням їх можна розділити на групи:

 • лікувальні (елайнери);
 • лікувально-профілактичні (трейнери);
 • ретенційні.

елайнери – система прозорих знімних (одно- і двощелепний) кап які при їх послідовному носінні, вирівнюють зубні ряди, постепнно переміщаючи зуби в потрібне положення. Зазвичай цей вид ортодонтической апаратури призначається дорослим пацієнтам з незначними ортодонтическими аномаліями.

Трейнери – це система силіконових стандартних або індивідуалізованих кап, використання яких спрямоване на усунення причин, що викликають скупченість зубів і недорозвинення щелепно-лицьових структур, таких як ротовий дихання і інфантильне ковтання.Рекомендації після ортодонтичного лікування …

  Введите Ваше имя и телефон и администратор клиники свяжется с Вами в ближайшее время:

   Введіть Ваше ім'я та телефон і адміністратор клініки зв'яжеться з Вами у найближчий час: